Campionat Școlar Ilfovean - ANULAT DATORITA SITUAȚIEI SANITARE

Perioada de desfasurare este: 24.4.2021 - 25.4.2021
Perioada de inscrieri este: 2.04.2021 - 18.04.2021
Locatia: Bazinul Olimpic Otopeni
Culoare: 8
Organizator: AJNPM Ilfov
Cost: 100 RON Per sportiv

Lista de start

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 50m liber/freestyle Open - Baieti
8 ani
2
Serii contra cronometru 50m liber/freestyle Open - Baieti
9 ani
3
Serii contra cronometru 50m liber/freestyle Open - Baieti
10 ani
4
Serii contra cronometru 50m liber/freestyle Open - Fete
8 ani
5
Serii contra cronometru 50m liber/freestyle Open - Fete
9 ani
6
Serii contra cronometru 50m liber/freestyle Open - Fete
10 ani
7
Serii contra cronometru 100m spate/backstroke Open - Baieti
8 ani
8
Serii contra cronometru 100m spate/backstroke Open - Baieti
9 ani
9
Serii contra cronometru 100m spate/backstroke Open - Baieti
10 ani
10
Serii contra cronometru 100m spate/backstroke Open - Fete
8 ani
11
Serii contra cronometru 100m spate/backstroke Open - Fete
9 ani
12
Serii contra cronometru 100m spate/backstroke Open - Fete
10 ani
13
Serii contra cronometru 50m bras/breaststroke Open - Baieti
8 ani
14
Serii contra cronometru 50m bras/breaststroke Open - Baieti
9 ani
15
Serii contra cronometru 50m bras/breaststroke Open - Baieti
10 ani
16
Serii contra cronometru 50m bras/breaststroke Open - Fete
8 ani
17
Serii contra cronometru 50m bras/breaststroke Open - Fete
9 ani
18
Serii contra cronometru 50m bras/breaststroke Open - Fete
10 ani
19
Serii contra cronometru 100m fluture/butterfly Open - Baieti
8 ani
20
Serii contra cronometru 100m fluture/butterfly Open - Baieti
9 ani
21
Serii contra cronometru 100m fluture/butterfly Open - Baieti
10 ani
22
Serii contra cronometru 100m fluture/butterfly Open - Fete
8 ani
23
Serii contra cronometru 100m fluture/butterfly Open - Fete
9 ani
24
Serii contra cronometru 100m fluture/butterfly Open - Fete
10 ani
25
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m liber/freestyle Open - Baieti
8 ani
26
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m liber/freestyle Open - Baieti
9 ani
27
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m liber/freestyle Open - Baieti
10 ani
28
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m liber/freestyle Open - Fete
8 ani
29
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m liber/freestyle Open - Fete
9 ani
30
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m liber/freestyle Open - Fete
10 ani

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 100m liber/freestyle Open - Fete
8 ani
2
Serii contra cronometru 100m liber/freestyle Open - Fete
9 ani
3
Serii contra cronometru 100m liber/freestyle Open - Fete
10 ani
4
Serii contra cronometru 100m liber/freestyle Open - Baieti
8 ani
5
Serii contra cronometru 100m liber/freestyle Open - Baieti
9 ani
6
Serii contra cronometru 100m liber/freestyle Open - Baieti
10 ani
7
Serii contra cronometru 50m spate/backstroke Open - Fete
8 ani
8
Serii contra cronometru 50m spate/backstroke Open - Fete
9 ani
9
Serii contra cronometru 50m spate/backstroke Open - Fete
10 ani
10
Serii contra cronometru 50m spate/backstroke Open - Baieti
8 ani
11
Serii contra cronometru 50m spate/backstroke Open - Baieti
9 ani
12
Serii contra cronometru 50m spate/backstroke Open - Baieti
10 ani
13
Serii contra cronometru 100m bras/breaststroke Open - Fete
8 ani
14
Serii contra cronometru 100m bras/breaststroke Open - Fete
9 ani
15
Serii contra cronometru 100m bras/breaststroke Open - Fete
10 ani
16
Serii contra cronometru 100m bras/breaststroke Open - Baieti
8 ani
17
Serii contra cronometru 100m bras/breaststroke Open - Baieti
9 ani
18
Serii contra cronometru 100m bras/breaststroke Open - Baieti
10 ani
19
Serii contra cronometru 50m fluture/butterfly Open - Fete
8 ani
20
Serii contra cronometru 50m fluture/butterfly Open - Fete
9 ani
21
Serii contra cronometru 50m fluture/butterfly Open - Fete
10 ani
22
Serii contra cronometru 50m fluture/butterfly Open - Baieti
8 ani
23
Serii contra cronometru 50m fluture/butterfly Open - Baieti
9 ani
24
Serii contra cronometru 50m fluture/butterfly Open - Baieti
10 ani
25
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m mixt/medley Open - Fete
8 ani
26
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m mixt/medley Open - Fete
9 ani
27
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m mixt/medley Open - Fete
10 ani
28
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m mixt/medley Open - Baieti
8 ani
29
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m mixt/medley Open - Baieti
9 ani
30
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x50m mixt/medley Open - Baieti
10 ani

Regulament oficial

Centralizatorul de concurs - aici
Înscrierile se transmit la e-mail - office@lpin.ro
IMPORTANT : Sportivii cu cele mai bune punctaje obtinute la competitiile LPIN vor fi selectati automat pentru festivalul de sfarsit de an "TURNEUL CAMPIONILOR - OPEN"
1. Concursul este OPEN destinat urmatoarelor categorii : Copii 8, 9, 10 ani
    Fiecare sportiv poate inota max.2 probe/reuniune
2. Probele de Concurs :
- 50m Liber, 50m Bras, 50m Spate, 50m Fluture
- 100m Liber, 100m Bras, 100m Spate, 100m Fluture
- Stafete mixte 4x50m Liber, Mixt
Se vor accepta max. 2 stafete pentru fiecare club
3. Programul de Concurs este:
       - sambata -09.00-10.00 -  incalzire
                                     10.00-13.00 -  Ziua 1, Reuniunea 1
                              
       - duminica -09.00-10.00 -  incalzire
                                     10.00-13.00 -  Ziua 2 , Reuniunea 2                 
               
4. Se vor acorda  medalii si diplome, precum si alte premii, podiumurilor conform cu categoriile de varsta oficiale FRNPM, pentru toate probele dupa cum urmeaza :
Feminin :
- copii 8 ani
- Copii 9 ani
- Copii 10 ani
Masculin :
- copii 8 ani
- copii 9 ani
- Copii 10 ani
 
IMPORTANT :Cel mai valoros sportiv pe baza punctajului acumulat la fiecare categorie de vârsta si sex, precum și primele 3 cluburi în clasamentul general vor fi premiate cu cupe și premii speciale.
5. Arbitraj si Apel :
- Arbitru Principal: Octavian Postolache
- Arbitru de Start: Lucian Nae

- Comisia de Apel: Octavian Postolache( Presedinte ), Tamara Costache, Florin Barbulescu , Anca Patrașcoiu, Aurel Vasile,

Prin înscrierea în competiție, delegațiile participante / parinții (tutorii) sportivilor, sunt de acord cu fotografierea / filmarea sportivilor participanți și cu utilizarea datelor audio-video în scopuri publicitare.

Prin înscrierea în competiție, delegațiile participante / părinții (tutorii) sportivilor sunt de acord cu colectarea datelor cu caracter personal (nume, prenume, an de naștere, sex, cod legitimație FRNPM), date folosite de organizatori la întocmirea listei de start, a clasamentelor, precum si la premierea sportivilor și publicarea rezultatelor.