7. Cupa Târgoviște

Perioada de desfasurare este: 21.9.2019 - 22.9.2019
Perioada de inscrieri este: 19.08.2019 - 15.09.2019
Locatia: Bazinul Olimpic Targoviste
Culoare: 8
Organizator: LPIN
Cost: 100 RON Per sportiv

Lista de start

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 50 metri spate/backstroke Open - Baieti
8 - 99 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri spate/backstroke Open - Fete
8 - 99 ani
3
Serii contra cronometru 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
10 - 99 ani
4
Serii contra cronometru 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
10 - 99 ani
5
Serii contra cronometru 100 metri fluture/butterfly Open - Baieti
8 - 99 ani
6
Serii contra cronometru 100 metri fluture/butterfly Open - Fete
8 - 99 ani
7
Serii contra cronometru 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
10 - 99 ani
8
Serii contra cronometru 200 metri liber/freestyle Open - Fete
10 - 99 ani

16:00 - 19:00

Incalzire: 15:00 - 15:30
Sedinta oficiala: 15:30
Sedinta tehnica: 15:45
1
Serii contra cronometru 50 metri liber/freestyle Open - Fete
8 - 99 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri liber/freestyle Open - Baieti
8 - 99 ani
3
Serii contra cronometru 100 metri spate/backstroke Open - Fete
8 - 99 ani
4
Serii contra cronometru 100 metri spate/backstroke Open - Baieti
8 - 99 ani
5
Serii contra cronometru 100 metri bras/breaststroke Open - Fete
8 - 99 ani
6
Serii contra cronometru 100 metri bras/breaststroke Open - Baieti
8 - 99 ani
7
Serii contra cronometru 200 metri fluture/butterfly Open - Fete
10 - 99 ani
8
Serii contra cronometru 200 metri fluture/butterfly Open - Baieti
10 - 99 ani

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 50 metri bras/breaststroke Open - Baieti
8 - 99 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri bras/breaststroke Open - Fete
8 - 99 ani
3
Serii contra cronometru 100 metri liber/freestyle Open - Baieti
8 - 99 ani
4
Serii contra cronometru 100 metri liber/freestyle Open - Fete
8 - 99 ani
5
Serii contra cronometru 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
10 - 99 ani
6
Serii contra cronometru 200 metri spate/backstroke Open - Fete
10 - 99 ani
7
Serii contra cronometru 400 metri mixt/medley Open - Baieti
12 - 99 ani
8
Serii contra cronometru 400 metri mixt/medley Open - Fete
12 - 99 ani

16:00 - 19:00

Incalzire: 15:00 - 15:30
Sedinta oficiala: 15:30
Sedinta tehnica: 15:45
1
Serii contra cronometru 50 metri fluture/butterfly Open - Fete
8 - 99 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri fluture/butterfly Open - Baieti
8 - 99 ani
3
Serii contra cronometru 200 metri mixt/medley Open - Fete
10 - 99 ani
4
Serii contra cronometru 200 metri mixt/medley Open - Baieti
10 - 99 ani
5
Serii contra cronometru 400 metri liber/freestyle Open - Fete
12 - 99 ani
6
Serii contra cronometru 400 metri liber/freestyle Open - Baieti
12 - 99 ani

Regulament oficial

INVITATIE - aici
Centralizatorul de concurs - aici
Înscrierile se transmit la e-mail - lpin2018@yahoo.com
IMPORTANT : Sportivii cu cele mai bune punctaje obtinute la competitiile LPIN vor fi selectati automat pentru festivalul de sfarsit de an "TURNEUL CAMPIONILOR LIGII"
1. Concursul este OPEN destinat urmatoarelor categorii : Copii 8-11 ani, Cadeti, Juniori,Tineret si Seniori
    Fiecare sportiv poate inota max.2 probe/reuniune
2. Probele de Concurs :
- 50m Liber, 50m Bras, 50m Spate, 50m Fluture (8 ani - Seniori)
- 100m Liber, 100m Bras, 100m Spate, 100m Fluture (8 ani - Seniori)
- 200m Liber, 200m Bras, 200m Spate, 200m Fluture, 200m Mixt (10 ani - Seniori)
- 400m Liber, 400m Mixt (12 ani - Seniori)
Toate probele se vor desfășura în sistem serii contra cronometru.
3. Programul de Concurs este:
       - sambătă 21.09.2019
                        09.00-10.00 -  incalzire
                        10.00-13.00 -  Ziua 1, Reuniunea 1
                        15.00-16.00 - incalzire                      
                        16.00-19.00 - Ziua 1, Reuniunea 2
       - duminica  21.09.2019
                       09.00-10.00 -  incalzire
                       10.00-13.00 -  Ziua 2 , Reuniunea 1                      
                       15.00-16.00 - incalzire        
                       16.00-19.00 - Ziua 2, Reuniunea 2
4. Se vor acorda  medalii si diplome, precum si alte premii, podiumurilor conform cu categoriile de varsta oficiale FRNPM, pentru toate probele dupa cum urmeaza :
Feminin :
- copii 8 ani
- Copii 9 ani
- Copii 10 ani
- Copii 11 ani
- Cadeti 12 ani
- Cadeti 13 ani
- Juniori 14,15 ani
- Tineret 16, 17 ani
- Seniori 18+
Masculin :
- copii 8 ani
- copii 9 ani
- Copii 10 ani
- Copii 11 ani
- Cadeti 12 ani
- Cadeti 13 ani
- Cadeti 14 ani
- Juniori 15, 16 ani
- Tineret 17, 18 ani
- Seniori 19+
 
IMPORTANT :Cel mai valoros sportiv pe baza punctajului acumulat la fiecare categorie de vârsta si sex, precum și primele 3 cluburi în clasamentul general vor fi premiate cu cupe și premii speciale.
 
5. Arbitraj si Apel :
- Arbitru Principal: Octavian Postolache
- Arbitru de Start: Lucian Nae

- Comisia de Apel: Octavian Postolache( Presedinte ), Tamara Costache, Florin Barbulescu , Anca Patrașcoiu, Aurel Vasile,