2.Cupa DJST Ilfov - FOND

Perioada de desfasurare este: 23.2.2019 - 24.2.2019
Perioada de inscrieri este: 8.02.2019 - 17.02.2019
Locatia: Complexul Olimpic Izvorani
Culoare: 8
Organizator: LPIN
Cost: 60 RON Per sportiv

Lista de start Lista de start Lista de rezultate Top cluburi Lista de rezultate Lista de rezultate pe PUNCTE

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 800m liber/freestyle Open - Baieti
11 - 99 ani
2
Serii contra cronometru 800m liber/freestyle Open - Fete
11 - 99 ani
3
Serii contra cronometru 400m mixt/ind.medley Open - Baieti
11 - 99 ani
4
Serii contra cronometru 400m mixt/ind.medley Open - Fete
11 - 99 ani

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 1500m liber/freestyle Open - Fete
11 - 99 ani
2
Serii contra cronometru 1500m liber/freestyle Open - Baieti
11 - 99 ani
3
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x200 metri liber/freestyle Open - Fete
11 - 16 ani
4
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x200 metri liber/freestyle Open - Fete
14 - 99 ani
5
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x200 metri liber/freestyle Open - Baieti
11 - 16 ani
6
Serii contra cronometru Stafeta(Relay) 4x200 metri liber/freestyle Open - Baieti
15 - 99 ani

Regulament oficial

INVITATION - Here

Centralizatorul de concurs: aici

ENTRY FORM - HERE

Inscrierile se transmit la e-mail: office@lpin.ro

IMPORTANT : Sportivi cu cele mai bune punctaje obtinute la competitiile LPIN vor fi selectati automat pentru festivalul de sfarsit de an "TURNEUL CAMPIONILOR LIGII - OPEN"

1. Concursul este OPEN destinat urmatoarelor categorii : Copii 11 ani, Cadeti, Juniori,Tineret si Seniori
2. Probele de Concurs :
- 800m Liber/ freestyle
- 1500m Liber/ freestyle
- 400m Mixt/ medley
- Stafete 4x200m Liber / Stafete copii-cadeti(baieti si fete) si Stafete juniori-seniori(baieti si fete)
Sunt acceptate max.2 stafete pentru fiecare club
 BAREMURI:                   MASCULIN                                                                                                              FEMININ
 
400M/medley 800L/freestyle 1500L/freestyle   1500L/freestyle 800L/freestyle 400M/medley
  06:36:00   12:03:00   23:16:00 11   23:23:00   12:06:00   06:36:00
  06:08:00   11:20:00   21:39:00 12   22:08:00   11:32:00   06:17:00
  05:50:00   10:43:00   20:23:00 13   21:13:00   11:02:00   06:06:00
  05:36:00   10:22:00   19:47:00 14      
  05:21:00   10:01:00   19:09:00

Juniori

  20:39:00   10:47:00   05:58:00
  05:19:00   09:56:00   18:57:00

Tineret

  20:28:00   10:35:00   05:49:00
  05:15:00   09:53:00   18:50:00

Seniori

  20:17:00   10:32:00   05:47:00
 
Baremurile sunt orientative, urmând ca din sezonul 2020, acestea să fie criteriu de selecție
 
3. Programul de Concurs este:
       - sambata 09.00-10.00 -  incalzire
                       10.00-14.00 -  ziua 1 de concurs
       - duminica 09.00-10.00 -  incalzire
                       10.00-14.00 -  ziua 2 de concurs
4. Se vor acorda  medalii si diplome, precum si alte premii, podiumurilor conform cu categoriile de varsta oficiale FRNPM, pentru toate probele dupa cum urmeaza :
Feminin :
- Copii 11 ani
- Cadeti 12 ani
- Cadeti 13 ani
- Juniori 14-15 ani
- Tineret 16-17 ani
- Seniori 18+ ani
Masculin :
- copii 11 ani
- Cadeti 12 ani
- Cadeti 13 ani
- Cadeti 14 ani
- Juniori 15-16 ani
- Tineret 17-18 ani
- Seniori 19+ ani
IMPORTANT :Cel mai valoros sportiv pe baza punctajului acumulat la fiecare categorie de vârsta si sex, precum și primele 3 cluburi în clasamentul general vor fi premiate cu diplome, cupe și premii speciale.
5. Arbitraj si Apel :
- Arbitru Principal: Aurel Vasile
- Arbitru de Start: Lucian Nae
- Comisia de Apel: Mircea Purcaru( Presedinte ), Florin Barbulescu, Romana Busurca, Aurel Vasile, Luciela Vasile,