3.Cupa Ligii - SEMIFOND

Perioada de desfasurare este: 22.2.2020 - 23.2.2020
Perioada de inscrieri este: 1.02.2020 - 16.02.2020
Locatia: Complexul Olimpic Izvorani
Culoare: 8
Organizator: LPIN
Cost: 100 RON Per sportiv

Lista de start

10:00 - 12:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Calificari 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
9 - 29 ani
2
Calificari 200 metri liber/freestyle Open - Fete
9 - 29 ani
3
Serii contra cronometru 400 metri liber/freestyle Open - Baieti
9 - 29 ani
4
Serii contra cronometru 400 metri liber/freestyle Open - Fete
9 - 29 ani
5
Calificari 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
9 - 29 ani
6
Calificari 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
9 - 29 ani

16:00 - 19:00

Incalzire: 15:00 - 15:45
Sedinta oficiala: 15:30
Sedinta tehnica: 15:45
1
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
9 ani
2
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
10 ani
3
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
11 ani
4
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
12 ani
5
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
13 ani
6
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
14 ani
7
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
15 - 16 ani
8
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
17 - 18 ani
9
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Baieti
19 - 29 ani
10
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Fete
9 ani
11
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Fete
10 ani
12
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Fete
11 ani
13
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Fete
12 ani
14
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Fete
13 ani
15
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Fete
14 - 15 ani
16
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Fete
16 - 17 ani
17
Finala 200 metri liber/freestyle Open - Fete
18 - 29 ani
18
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
9 ani
19
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
10 ani
20
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
11 ani
21
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
12 ani
22
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
13 ani
23
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
14 ani
24
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
15 - 16 ani
25
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
17 - 18 ani
26
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Baieti
19 - 29 ani
27
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
9 ani
28
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
10 ani
29
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
11 ani
30
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
12 ani
31
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
13 ani
32
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
14 - 15 ani
33
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
16 - 17 ani
34
Finala 200 metri bras/breaststroke Open - Fete
18 - 29 ani
35
Serii contra cronometru Stafeta 4x100 metri liber/freestyle Open - Baieti + Fete
9 - 14 ani
36
Serii contra cronometru Stafeta 4x100 metri liber/freestyle Open - Baieti + Fete
15 - 29 ani

10:00 - 12:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Calificari 200 metri spate/backstroke Open - Fete
9 - 29 ani
2
Calificari 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
9 - 29 ani
3
Serii contra cronometru 200 metri fluture/butterfly Open - Fete
9 - 29 ani
4
Serii contra cronometru 200 metri fluture/butterfly Open - Baieti
9 - 29 ani
5
Calificari 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
9 - 29 ani
6
Calificari 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
9 - 29 ani

16:00 - 19:00

Incalzire: 15:00 - 15:45
Sedinta oficiala: 15:30
Sedinta tehnica: 15:45
1
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Fete
9 ani
2
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Fete
10 ani
3
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Fete
11 ani
4
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Fete
12 ani
5
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Fete
13 ani
6
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Fete
14 - 15 ani
7
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Fete
16 - 17 ani
8
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Fete
18 - 29 ani
9
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
9 ani
10
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
10 ani
11
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
11 ani
12
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
12 ani
13
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
13 ani
14
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
14 ani
15
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
15 - 16 ani
16
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
17 - 18 ani
17
Finala 200 metri spate/backstroke Open - Baieti
19 - 29 ani
18
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
9 ani
19
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
10 ani
20
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
11 ani
21
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
12 ani
22
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
13 ani
23
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
14 - 15 ani
24
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
16 - 17 ani
25
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Fete
18 - 29 ani
26
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
9 ani
27
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
10 ani
28
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
11 ani
29
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
12 ani
30
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
13 ani
31
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
14 ani
32
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
15 - 16 ani
33
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
17 - 18 ani
34
Finala 200 metri mixt/Ind.medley Open - Baieti
19 - 29 ani
35
Serii contra cronometru Stafeta 4x100 metri mixt/medley Open - Baieti + Fete
9 - 14 ani
36
Serii contra cronometru Stafeta 4x100 metri mixt/medley Open - Baieti + Fete
15 - 29 ani

Regulament oficial

INVITATION: here

Entry form: here

Centralizatorul de concurs: aici

Inscrierile se transmit la e-mail: lpin2018@yahoo.com

IMPORTANT : Sportivi cu cele mai bune punctaje obtinute la competitiile LPIN vor fi selectionati automat pentru festivalul de sfarsit de an "TURNEUL CAMPIONILOR LIGII - OPEN"

1. Concursul este OPEN destinat urmatoarelor categorii : Copii 9-11 ani, Cadeti, Juniori,Tineret si Seniori
Fiecare sportiv poate inota max.2 probe/reuniune
2. Probele de Concurs :
- 200m Liber(freestyle) / 200m Bras(breaststroke) / 200m Spate(backstroke) / 200m Fluture(butterfly) / 200m Mixt(medley)
- 400m Liber(freestyle)
- Stafete mixte 4x100m Liber(freestyle)/ Mixt(medley) - Ștafetele vor avea in componență 2 fete și 2 baieti
Se vor accepta max.2 stafete pentru fiecare club
NOTA : La probele 200m Liber, 200m Bras, 200m Spate, 200m Mixt se vor inota calificari si finale iar la probele : 200m Fluture si 400m Liber se vor inota serii contracronometru.
În finale se vor califica max.2 sportivi/club
Retragerea sportivilor calificati in finale, se va face in maxim 15 minute de la terminarea calificarilor.
Cluburile care nu au anuntat retragerea sportivilor din finala in termenul stabilit, vor plati o amenda de 50 RON. 
3. Programul de Concurs este:
       - sambata - Ziua I de concurs
                 08.00-09.00 -  incalzire
                 09.00-12.00 -  Reuniunea 1 - CALIFICARI
                 15.00-16.000 - incalzire
                 16.00-19.00 - Reuniunea 2 - FINALE
      - duminica- Ziua II a de concurs
                08.00-09.00 -  incalzire
                09.00-12.00 -  Reuniunea 1 - CALIFICARI
                15.00-16.00 - incalzire
                16.00-19.00 - Reuniunea 2 - FINALE
 
4. Se vor acorda  medalii si diplome, precum si alte premii, podiumurilor conform cu categoriile de varsta oficiale FRNPM, pentru toate probele dupa cum urmeaza :
Feminin :
- Copii 9
- Copii 10 ani
- Copii 11 ani
- Cadeti 12 ani
- Cadeti 13 ani
- Juniori 14,15 ani
- Tineret 16, 17 ani
- Seniori 18+
Masculin :
- Copii 9 ani
- Copii 10 ani
- Copii 11 ani
- Cadeti 12 ani
- Cadeti 13 ani
- Cadeti 14 ani
- Juniori 15, 16 ani
- Tineret 17, 18 ani
- Seniori 19+
IMPORTANT :Cel mai valoros sportiv pe baza punctajului acumulat la fiecare categorie de vârsta si sex, precum și primele 3 cluburi în clasamentul general vor fi premiate cu diplome, cupe și premii speciale.
5. Arbitraj si Apel :
- Arbitru Principal: Luciela Vasile
- Arbitru de Start: Lucian Nae
- Comisia de Apel: Mircea Purcaru( Presedinte ), George Munteanu, Romana Busurca, Aurel Vasile, Luciela Vasile,